2024.09.19.

Nyilatkozatok a félbeszakadó Felsőtold-Mátramindszent meccsről

Mindkét csapat illetékese megosztotta véleményét a történtek kapcsán.

Múlt vasárnap Felsőtoldon volt jelenése a Mátramindszentnek a vármegyei harmadosztály Keleti-csoportjának negyedik körében. Tíz perc elteltével a vendégek szereztek vezetést, de hamar érkezett az egyenlítés. A szünet előtt megint beköszöntek a házigazdák, majd a második felvonás elején tovább növelték előnyüket. Maradtak lendületben a hazaiak és megint mattolták ellenfelüket. Mintegy negyedóra volt még hátra az ütközetből, amikor a látogatók játékos-edzője piros lapot kapott. Ezt követően nem mindennapi eseményekre, komoly kergetőzésre került sor, végül pedig a sípmester félbeszakította a találkozót. Az alábbiakban olvasható nyilatkozatokból nagyjából rekonstruálható, mi is történt pontosan.

Vármegyei III. osztály, Keleti-csoport, 4. forduló:

Felsőtoldi Cserhát TSE-Mátramindszenti SE 4-1-es állásnál rendbontás miatt félbeszakadt a 75. percben

Vezette: Szeles P. (Rácz D., Pálinkás S.)

Felsőtoldi Cserhát TSE: Petre – Hucskó, Sáfrány, Balázs B., Molnár Á., Balázs S., Tóth Gy., Sáfi, Imre D., Molnár M., Imre Cs. Megbízott edző: Nagyváradi István.

Mátramindszenti SE: Dóra – Losó, Budai, Gáspár, Szűcs Cs., Horváth P., Kun, Hajdú (Kovács, 46), Orosz, Berki, Szűcs M. Játékos-edző: Kun Norbert.

Sárga lap: Sáfrány, ill. Szűcs Cs., Orosz

Piros lap: Kun (72.), Kovács (75., mindketten Mátramindszenti SE)

Gól: Hucskó (13., 47.), Sáfrány (39.), Balázs B. (56.), ill. Szűcs (10.)

Nagyváradi István: – A 74-75. perc környékén a csatárunk szerzett egy labdát, elindult a kapu felé, a hátvéd utolérte és szabálytalanság történt a tizenhatos vonalánál. A játékvezető, mint utolsó ember, piros lappal büntette a szabálytalanságot, tehát kiállította a ‘mindszenti játékost. A játékosnak nem tetszett az ítélet, és akkor hangoskodott ott a játékosokkal, a többiekkel, és az egyik néző az oldalvonalon a korláton kívül beszólt neki, hogy hagyja el a pályát. Persze nem így mondta, hanem kicsit durvábban, hogy menjen le a játéktérről. Ő ezt nagyon zokon vette és akkor elindult a néző felé. Elkezdte kergetni, mert a néző közben elszaladt, mivel érezte a bajt. A játékos utána ment, de az hagyján, hogy ő utána ment, de azt hiszem a tizenegy játékosból vagy nyolc vagy kilenc követte őt, tehát mint a darazsak mentek a néző után a játékosok. Elhagyták a játékteret engedély nélkül, kergették a nézőt. Eltelt egy pár perc, szerencsére a néző el tudott menekülni, tehát nem lett nagyobb baj, mert itt még tömegverekedés is lehetett volna egyébként, ha utolérik a nézőt. Az biztos, hogy onnantól kezdve elszabadult volna a pokol, mert gondolom, azért többen védték volna a nézőt is. A lényeg az, hogy visszajöttek egy-két perc után a játékosok, a játékvezető viszont úgy ítélte meg, hogy ezek után nem folytatja a játékot, mert úgy érezte egyébként is paprikás volt a mérkőzés, elég sok szabálytalansággal tarkítva, így jobbnak látta, ha félbeszakítja, hogy ne legyen esetleg további rugdosódás vagy ilyesmi. De egyébként a játékvezetőt senki nem bántotta, ő nem volt veszélyben, sem a játékosok között nem volt tettlegesség. Itt egyedül a nézőt kergették a ‘mindszenti játékosok, meg fenyegették még utána is, hogy “megtalálunk”, meg „eljövünk érted” stb. Azt a nézőt kocsiba tették és elvitték. A játékvezetővel az egyik vezető ott volt, azt nem tudom, hogy megírta-e ott a jegyzőkönyvet, vagy csak otthon fejezte be, de semmi tettlegesség nem volt, a játékvezetőt nem bántották és a játékosok között sem volt tettlegesség vagy ilyesmi. Itt egyedül a nézőt kergették, de szerencsére nem érték utol, valamikor ő is futballozott aztán el tudott szaladni. Remélem, hogy nekünk ebből nem lesz semmi hátrányunk, a bíró nem volt veszélyben, néző nem ment be a játéktérre, tehát egyedül a játékosok szaladtak ki. Kíváncsi leszek, hogy mi fog történni, mert az önkéntes pályaelhagyás kiállítással jár, tehát elvileg itt nyolc-kilenc játékosnak kellene piros lapot kapnia a szabályok szerint.

Kun Norbert: – A mérkőzés folyt a maga ritmusában. A 72. percben történt egy elkésett szerelés, aminek jogos piros lap lett az eredménye vendég részről. A kiállított játékos elfogadva, a jogos piros lap tudatában vonult le a pályáról, mire a szabálytalanságot elszenvedő hazai játékos földön fekve a lefelé vonuló játékos után a következőket kiabálta: “a büdös k**** anyádat” (ami nem az első alkalommal hagyta el a hazai játékosok száját), erre a levonuló játékos a fekvő játékoshoz ment és kérdezte „miért kell anyázni?”. Erre egy hazai szurkoló a pálya szélén elhelyezett fabódéból kirohant a játéktér felé és a következőket kiabálta: “lehúzlak a pályáról, te köcsög!” Az ott álló vendégjátékos visszaszólt, hogy “mit csinálsz, te?”, erre a kemény szurkoló tovább fenyegetve a hozzá legközelebb álló, pályán lévő vendégjátékos felé ordibálta: “gyere akkor, verekedjünk!”. Erre a vendégjátékos megindult az őrjöngő szurkoló felé, mire a keménykötésű hazai szurkoló elkezdett menekülni, erre a vendégjátékos kergetni kezdte, utánuk rohant vendég és hazai játékos egyaránt! A menekülő szurkoló berohant az utca másik oldalán elhelyezkedő italboltba! Az eset körülbelül három percig tartott, és vendég és hazai játékos egyaránt visszavonult a pályára, hogy folytatódjon a mérkőzés. Erre a játékvezető megszakította a meccset. A mérkőzés utáni egyeztetés során elmondása szerint nem volt biztonságos a mérkőzés!