2024.09.20.

Ez történt a vármegyei élvonalban

Hengerelt a Mohora, győzött a Bánk-DUSE, a Vizslás, a Karancslapujtő és a Szendehely, ikszelt a Szécsény és a Berkenye.

Az előző hétvégén a harmadik fordulót rendezték meg a vármegyei első osztály 2024/2025-ös kiírásában. A Mohora csúnyán elverte a BSE-t, a Bánk-DUSE Héhalomban nyert, a Vizslás nagy csatában aratott sikert Pásztón, a Karancslapujtő Szügyben örülhetett, a Szendehely Bátonyterenyén győzött könnyedén, míg a Szécsény és a Berkenye nem bírt el egymással. Lássuk a részleteket!

Vármegyei I. osztály, 3. forduló:

Héhalom SE-Bánk-DUSE 2-4 (1-3)

Héhalom, 100 néző. Vezette: Kovács M. (

Héhalom SE: Farkas – Kotasz, Abért, Tóth (Oláh, 87), Balog (Gólya, 40.), Lakatos (Baranyi, 80), Nagy (Varju, 80), Hajdu, Nguyen, Surányi, Tancsik. Vezetőedző: Berkes László

Bánk-DUSE: Borsi – Palkovics (Oláh, 46), Tarlósi M., Járvás (Tadeo, 65), Tarlósi P. (Királyházi, 80), Frey, Márkus, Sándor, Kovács (Nagy, 80), Tóth, Soóky (Gyebnár, 46). Vezetőedző: Kárpáti Zoltán.

Sárga lap: Lakatos, Nagy, Tancsik ill. Tarlósi M., Frey, Kovács

Gól: Lakatos (3.), Surányi (56.), ill. Tarlósi M. (12., 45., 54.), Tóth (33.)

Jók: az egész csapat, ill. Tarlósi M. (a mezőny legjobbja), Tóth O., Gyebnár

Berkes László: Vegyes érzelmekkel állok itt a kamera előtt, ha az első félidőt tekintem, akkor teljesen el lennék keseredve, bár ott is úgy gondolom, hogy számunkra kedvezően alakult a mérkőzés. Megszereztük a vezetést és próbáltunk kontrákról építkezni és pont a támadásokkal próbáltunk eredményesek lenni. Kaptunk egy tizenegyest, számomra véleményes volt, de természetesen tizenegyes volt és utána egy kicsit az összezavarta a csapatomat. Sikerült még az első félidő végén még egy gólt összeszednünk, ami talán mentálisan is egy kicsit lehangolta a csapatot és 3-1-el mentünk be az öltözőbe. Azt gondolom viszont, hogy a második félidőben egy olyan játékot produkáltunk és egy olyan mentális erőről tettünk tanúbizonyságot, ami miatt most pozitív vagyok és vannak bennem vegyes érzelmek. Szeretnénk átmenteni ezt a második félidei játékot és ezt a hozzáállást jövő hétre és nagyon szeretném ha meglenne már az első győzelmünk ami elindítaná a csapatunkat felfelé az emelkedőn. Gratulálok az ellenfélnek, az első félidőben bebizonyították, hogy miért állnak a tabella azon pozícióján vagy a tabella élén. A második félidőben viszont azt gondolom, hogy egyenértékű, kiegyenlített volt a mérkőzés és partnerek voltunk a hibrid játékban mind küzdeni akarásban és eredményben is.

Kárpáti Zoltán:Rosszul kezdtük a mérkőzést, az ötödik percben már gólt kaptunk egy rögzített játékhelyzetből, hála az égnek a csapat jól reagált, fokozatosan vette át a kezdeményezést és már az első félidőben megfordítottuk két góllal a találkozót. Második félidőben középpályás labdabirtoklásunknak a mennyisége és a minősége nem volt megfelelő, viszont így is nagyon sok helyzetet alakítottunk ki, végül két góllal teljesen megérdemelten nyertük a találkozót. Bőven van még hova fejlődnünk, sajnos mérkőzésenként kialakított 8-10-12 komoly gólhelyzet, gólszerzési lehetőségből azért még keveset használunk ki, hátul pedig mindig van egy-egy egyéni hiba, amivel felhozzuk az ellenfelet. Azon fogunk dolgozni a következő hetekben, hogy az utolsó passzokat a tármadóharmadban illetve a befejezéseket javítsuk, és hátul kevesebb egyéni hibát kövessünk el. Úgy gondolom, hogy a csapat jó úton van, a negyedik tétmérkőzésünket is magabiztosan nyertük meg és készülünk a jövő heti bajnoki találkozóra.

Szécsény VSE-Berkenye SE 2-2 (1-1)

Szécsény, 70 néző. Vezette: Ordasi I. (Péter Cs., Horváth S.)

Szécsény VSE: Csampa – Molnár, Holman, Puporka, Géczy, Bangó (Konderla, 65), Szmolnik, Bárány, Berki, Pozsár, Rácz. Vezetőedző: Tőzsér Zsolt Emil.

Berkenye SE: Maruszki – Gyenes (Csölle, 80), Keresztes, Aszódi, Holdas, Szresen (Mészáros, 66), Rusvay, Szandai, Mravik (Földi, 72), Fábri, Földvári. Vezetőedző: Aranyos Imre.

Sárga lap: Bangó, Rácz ill. Földvári

Gól: Géczy (10.), Puporka (79.) ill. Fábri (41.), Rusvay (91.)

Jók: Molnár, Puporka, Pozsár, Géczy, ill. Mravik, Rusvay, Fábri

Tőzsér Zsolt:Sok hiányzónk volt, de igazságos döntetlen született.

Aranyos Imre: – Egy nagyszerű mérkőzést játszottunk a Szécsény ellen, azt hiszem, hogy mindkét csapatnak megvolt a lehetősége a három pont megszerzésére. De mi a támadósorban a helyzeteknél rossz döntéseket hoztunk, de azt is mondhatnám, hogy a kapus bravúrosan védett. A játékvezetés nagyszerű volt. Gratulálok az ellenfélnek és további sok sikert kívánok.

Unicum FC Mohora-Balassagyarmati VSE 9-1 (5-1)

Mohora, 100 néző. Vezette: Panyi K. (Juhász S., Király Z.)

Unicum FC Mohora: Földi (Vigh, 75) – Kotasz, Telek, Pistyúr (Hugyecz, 46), Széles, Szita, Vandornyik, Káposzta, Borkó (Klinger, 46), Molnár, Bartal (Mitasz, 65). Vezetőedző: Baranyi Tibor.

Balassagyarmati VSE: Makrai – Soós-Valenta, Bukta, Jele, Molnár, Gerliczki (Reményi, 84), Sallói, Varga Cs. (Vincze, 67), Varga G. (Boda, 75), Duhonyi (Kiss, 46), Csillik. Vezetőedző: Mátyás Zsolt.

Sárga lap: Kotasz ill. Molnár, Csillik, Reményi

Gól: Szita (5., 18., 55., 73.), Borkó (6., 45.), Vandornyik (30.), Kotasz (65.), Széles (84.) ill. Duhonyi (38.)

Jók: Szita (a mezőny legjobbja), az egész csapat, ill. Molnár

Baranyi Tibor: – Egy parádésan előkészített pályán, egy osztályon felüli játékvezetés mellett úgy érzem, hogy magabiztos, még ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattunk a nagyon szimpatikus Balassagyarmat ellen. Tudjuk, hogy egy megfiatalított és újonnan alakult egyesület ellen kellett ma pályára lépnünk. A srácok átérezték ennek minden pillanatát, szerintem már az első félidőben el tudtuk dönteni a lényegi kérdéseket, a második félidőben már csak az volt a kérdés mennyivel tudjuk növelni az előnyünket. Ezúton is gratulálok a mohorai srácoknak és további sok sikert kívánok a nagyon szimpatikus fiatal balassagyarmati csapatnak. Köszönjük Mátyás Zsoltinak a mérkőzést.

Mátyás Zsolt: Fiatal játékosaimnak a tanulópénzt meg kell fizetni, több srácnak mélyvíz még a megye első osztály. Sajnos nyolc távozónk volt a tavalyi keretből amit próbálunk újraépítgetni, ez nem egy egyszerű feladat, normál esetben 2-3 játékost építenek be a felnőtt csapatba, nálunk 15-öt kell. Tudjuk hol a helyünk, éppen ezért nem teszek szemrehányást egy játokosomnak sem. Fel a fejjel, majd eljön az az idő, amikor kifizetődik minden, és profitálni tudunk majd ezen időszakból. A Mohorának gratulálok a győzelméhez, érett, színvonalas futballt játszottak, sok sikert kívánok nekik a továbbiakban.

Pásztói SK-Vizslási SE 3-4 (1-1)

Pásztó, 200 néző. Vezette: Tóth Sz. (Kovács II. T., Risz D.)

Pásztói SK: Kaszás (Hepp, 62) – Almási, Kelemen, Hegedűs, Lipták, Kovács, Csáki (Csépe, 66), Molnár M., Békési (Szőllősi, 57), Percze, Tari (Dóra, 87). Vezetőedző: Szabó Gábor.

Vizslási SE: Brunda – Pócsa, Tóth, Miklós, Novák (Kisbali, 89), Bozó (Oláh Z., 87), Jakab (Babka, 79), Czutor (Horváth, 72), Stark (Varga, 89), Bata, Oláh F. Vezetőedző: Bujtár Tamás.

Sárga lap: Kelemen ill. Bata, Horváth

Gól: Molnár (16.), Kelemnen (75.), Szőllősi (94.) ill. Novák (35.), Stark (54.), Bata (57.), Horváth (76.)

Jók: az egész csapat, ill. az egész csapat

Szabó Gábor: – A nézők jól szórakoztak, mert sok gól volt. Sajnos mi rúgtuk a kevesebbet és ilyenkor nem marad más, mint gratulálni az ellenfélnek.

Bujtár Tamás:Mi kezdtük jobban a találkozót, mégis hátrányba kerültünk. Az első félidő vége előtt egy parádés támadást követően Novák fejesével sikerült egyenlíteni. A második félidő remek támadójátékunknak köszönhetően megérdemelten nyertük meg a mai mérkőzést. Gratulálok játékosaimnak az újabb győzelemhez. A hazai csapatnak további sok sikert a bajnokságban.

Szügy-Talent 2019 SE-Silver Tüzép-Karancslapujtő 3-5 (1-0)

Szügy, 100 néző. Vezette: Kiss D. (Homoki G., Trubin B.)

Szügy-Talent 2019 SE: Tóth – Venczel (Varga Á., 47), Varga M., Petrás (Kreuch, 75), Dávid, Szabó (Mindszenty, 46), Kántor, Hugyecz, Koplányi (Tátrai, 65), Brezovszki, Mócz. Vezetőedző: Koleszár Krisztián.

Silver Tüzép-Karancslapujtő: Vida – Orosházi, Sándor, Gyetvai (Sulcz, 75), Budveszel Benjámin, Domán, Csatlós D. (Illés, 75), Bonivárt, Budveszel Benett (Zsély, 88), Szabó (Ökrös, 78), Czigler. Vezetőedző: Csatlós Tamás.

Sárga lap: Dávid M., Brezovszki ill. Budveszel Benjámin, Csatlós D.,

Piros lap: Bonivárt (92., Silver Tüzép-Karancslapujtő)

Gól: Dávid M. (5., 69.), Mócz (86.) ill. Budveszel Benett (46., 54.), Czigler (66.), Szabó (72.), Sándor (96.)

Jók: az egész csapat, ill. Jók: Budveszel Benett, Budveszel Benjámin, Czigler, Gyetvai

Koleszár Krisztián: A mai mérkőzést követően az egyik szemem sír, a másik nevet. Rendkívül jól kezdtük a meccset, gyors vezetéssel párosult egy támadóharmadban történő labdaszerzés. Igyekeztünk energikusan, dinamikusan futballozni, amely elán az első félidő végére tovaillant, pontatlanná, tanácstalanná vált játékunk, így volt némi szerencsénk, hogy előnnyel szüneteltünk. A második félidő első fele a tapasztalatlanság martalékává vált, ahol hibát hibára halmoztunk, s a ‘Lapujtő vérprofin kihasználta esélyét. A csapatom jellemét dicséri, hogy bár beletelt vagy húsz percbe, de kilábalt a hullámvölgyből és újra kinyitotta a meccset. Sajnos, eredmény szempontjából nem alakult jól a meccs vége, de más szempontokból közelítve rengeteg pozitívumot hozott a kilencven perc. Jó meccset játszott a két brigád, a futball volt a releváns, a ‘Lapujtő korrekt módon vendégeskedett. Természetesen gratulálunk „Csatiéknak”, további hasonló futballpillanatokat kívánva.

Csatlós Tamás: Első félidőt nagyon kényelmesre vettük! Több helyzetet is kihagytunk. Félidőben kicsit helyre kellett tenni a fejeket. Ahogy kijöttünk éreztem, hogy váltottunk, át is vettük a vezetést. Innen nem forgott veszélybe a mérkőzés. Buta gólokat kaptunk és több helyzet kimaradt. Amúgy az ellenfél egy futballozni akaró, sokat futó csapat, gratulálok nekik a mérkőzéshez.

Bátonyterenyei TC-Szendehely FC 1-3 (0-1)

Vezette: Gecse Z. (Soós-Valenta B., Kis G.)

Bátonyterenyei TC: Zsignár – Myszor, Berki, Sasvári (Monye, 85), Kiss, Német, Menczel, Almási (Bakos, 46), Rátóti (Tupi, 82), Pöstényi, Juhász (Gyura, 67). Vezetőedző: Sárközi Tamás.

Szendehely FC: Baranyai – Marosi, Németh D., Németh Á., Balogh, Gábriel, Magos, Dancsó, Kakuk, Matolcsi, Pápai. Vezetőedző: Schwarz Zoltán.

Sárga lap: Berki, Rátóti ill. Marosi, Dancsó

Gól: Kiss (70.) ill. Pápai (27.), Balogh (52.), Kakuk (53.)

Jók: senki, ill. senki

Sárközi Tamás:Két felemás félidőt játszottunk. Az első félidőben a mi stratégiánk érvényesült, ennek köszönhetően volt két-három nagyobb lehetőségünk, amit nem tudtunk gólra váltani és az ellenfél megint pontrúgásból volt eredményes, A második félidőben váltottunk játékrendszert, amiben felvállaltuk a támadóbb játékot, ahol kijött a két csapat közötti különbség, illetve én is rossz döntést hoztam két posztot illetően, ami lehet, hogy ezt az eredményt hozta magával, Megérdemelt a vendégsiker, de hosszú a bajnokság, és a célunk elérése adott, csak a fejünket kell józanul tartani! Gratulálunk a Szendehelynek!

Schwarz Zoltán:Rossz előjelekkel készültünk a mérkőzésre, mert a mérkőzés előtt három játékosom különböző okok miatt lemondta a meccset. A bátonyterenyei pályát ismertük előre, tudtuk, hogy egy futballra alkalmatlan pályán fogunk játszani, sajnos a mérkőzés színvonala is elég gyengére sikeredett. Három nullig még közepesen futballoztunk, de ezután érthetetlen módon még gyengébb teljesítményt nyújtottunk és majdnem sikerült visszahozni a hazai csapatot a mérkőzésbe, de gyenge játékkal is sikerült megszereznünk a három pontot.

Szabadnap: Diósjenő SE.