Nagy küzdelem végén maradt alul a Somos.
Vasárnap a régiónk második vonalában vitézkedő Somos otthonában volt jelenése az egy osztállyal feljebb szereplő Mohorának a Vármegyei Kupa harmadik körében. Bár támadólag léptek fel a látogatók, ahogy sejthető volt, egy roppant masszívan záró védelemmel találták szembe magukat. Nem ment simán, de azért a szünethez közeledve fel tudták törni ellenfelük reteszét a vendégek, Klinger vette be a kaput. Rögtön a szünet után jött a válasz, Szeles egalizált. Ezt követően is felvették a kesztyűt a hazaiak, a hajrára kanyarodva viszont ismét gólt kaptak, Széles volt eredményes. A hátralévő időben már nem változott az állás, így kettő egyre nyertek a mohoraiak.
Vármegyei Kupa, 3. forduló:
Somos VSE-Unicum FC Mohora 1-2 (0-1)
Vezette: Hegedűs M. (Urbán V. P., Korbely Zsolt)
Somos VSE: Krizsanyik – Kovács E., Bujtár, Oroszi, Kerényi, Hranek (Oláh T., 82.), Szeles, Lakatos, Ajtai, Láposi (Znamecz, 76.), Kotroczó. Játékos-edző: Oláh Teofil.
Unicum FC Mohora: Földi – Szandai, Telek, Klinger (Szita, 70.), Pistyúr D., Széles (Benécs, 87.), Borkó, Lavkó, Molnár, Vandornyik, Mitasz. Vezetőedző: Baranyi Tibor.
Sárga lap: Oroszi, Szeles, Ajtai, ill. Szita
Gól: Szeles (46.), ill. Klinger (39.), Széles (74.)
Jók: az egész csapat, ill. Széles (a mezőny legjobbja), az egész csapat
Oláh Teofil: – Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, sajnos a félidő vége előtt egy hibánkat kihasználva meg tudták szerezni a vendégek a vezetést. A második félidőre jól jöttünk ki, mindjárt az első percekben ki tudtunk egyenlíteni és ezt az eredményt próbáltuk nagyon tudatosan és szervezetten megtartani. Aztán a vége előtt egy szép eltalált lövéssel meg tudta nyerni a mérkőzést a jó erőkből álló Mohora. Minden játékosom előtt le a kalappal, hiszen mindent megtettek ma a továbbjutásért. Így ki lehet kapni. Gratulálok az ellenfélnek. Sok sikert kívánunk nekik a folytatásban!
Baranyi Tibor: – Remekül előkészített pályán, csodás időben, igazi kupahangulat kerekedett Somoson. Tisztában voltunk vele, hogy egy nagyon képzett, nagyon jó játékosokkal felálló Somossal fogunk találkozni, erre készültünk mi is. A mérkőzésről azt mondhatom, hogy csalóka az eredmény, mert domináltunk labdatartásban, labdaszerzésben, domináltunk a pálya minden szegletében, jogos büntető maradt el, nagy helyzeteket hagytunk ki. Úgy gondolom, teljesen megérdemelt a továbbjutásunk, mivel a gólon kívül az ellenfélnek még kapura tartó lövése sem volt. Kontrákra helyezkedtek be, védekezésre álltak be, amit nekünk kétszer is sikerült feltörnünk, úgyhogy nagyon büszke vagyok a srácokra és nagyon megérdemeltnek tartom a mai továbbjutást. További sok sikert kívánok a nagyon szimpatikus somosi csapatnak, kívánom, hogy érjék el a céljaikat. Remélem, hogy jövőre találkozunk velük a bajnokságban is, mert jó csapat ellen jó játszani.