Szerintünk tizenöt taggal rajtolhat el a következő idény.
2025. július 4-én délben lepergett a nevezési időszak az előttünk lévő évadra. Ez idáig hivatalos formában nem került ismertetésre, a következő idényben milyen csapatok fogják alkotni a vármegyei másodosztályú bajnokságot. Ebben az anyagunkban azonban próbáljuk megtippelni, hogyan festhet majd a pontvadászat.
Az előző tagokhoz viszonyítva változhat, hogy a legutóbb aranyérmet szerző Karancsberény vállalta a feljutást. A Balassagyarmati SC visszalépett. A Palotás, a Bercel, a Mátramindszent és a Nógrádsipek viszont úgy döntött, feljebb szeretné folytatni, illetve gyakorlatilag új tagnak minősül a Bánk is. Lényeges kiemelni, ez a felsorolás jelen pillanatban pusztán egy jóslat részünkről. A későbbiekben, amint napvilágot lát bármilyen hivatalos lista, azt igyekszünk mihamarabb ismertetni olvasóinkkal.
Tippünk a Vármegyei II. osztály 2025/2026-os mezőnyére: Bánk SE, Bercel KSK, Karancsalja MSE, Karancslapujtő KSE II, Mátramindszent SE, Mátraverebély-Szentkút SE, Mihálygerge SE, Nógrádmegyer BSE, Nógrádsipek SE, Rimóci SE, Romhány KSE, Palotási SZSE Somos VSE II, Tari SZE, Varsány SE.